.

11.01.2015 23:19

KURZ MODELOVÁNÍ - prostorové a tvarové kompozice, studie rukou, portréty, odlévání plastik... 

Modelování má charakter sochařské práce s hlínou. Zájemci o modelování získávají základní řemeslné schopnosti a cit k materiálu v rozcvičkách tvarových a prostorových kompozic. Drobné plastiky postupně vystřídají náročnější práce vyžadující použití sochařských lešení. Sochařské náměty se zpracovávají ve formě volných plastik a také technikou nízkých a vysokých reliéfů. Finální podobu vymodelovaných plastik mohou tvořit odlitky, které se pro svoji náročnost hradí zvlášť a je nutno je zhotovovat mimo dobu pravidelných kurzů.    Orientační ceny odlitků.   

Tvárná hmota v rukou člověka, to je hmota, která má ducha. Nejsilnější, nejintenzivnější a prostě nejpřirozenější pocit z tvorby, zapojení všech smyslů, uvědomění si maximálního propojení těla a hmoty, zažívá člověk při zaboření rukou do tvárné hlíny. Člověk si uvědomuje sám sebe  a svůj vztah k hmotě. Hmota citlivě reaguje na naše pocity a zhmotňuje naše představy.  

 

    

  PŘIHLÁŠKA            kurz jako zajímavý dárek       harmonogram školního roku                

 

 

 

 

                                         tvarů se dotýkáme

 

 

Modelováním cítíme své propojení s hmotou kolem nás.  Ve všem, co jsme stvořili vlastníma rukama, vnímáme bezprostředně svoji přítomnost. To, že jsme prostě zde.  

 

 

  Více zde: https://vytvarna-skola-brno.webnode.cz/products/modelovani/

  zpět